6025101.6.0 | Pulsar, Java - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025101.6.0 |
| Pattern Name | Pulsar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 28.3" |
| Horz. Repeat | 26.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 78%;RECYCLED ACRYLIC - 9%;RECYCLED POLYESTER - 5%;RECYCLED WOOL - 4%;COTTON - 2%;POLYESTER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025101.6.0 | Pulsar, Java - Donghia Fabric
6025101.6.0 | Pulsar, Java - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025101.6.0 |
| Pattern Name | Pulsar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 28.3" |
| Horz. Repeat | 26.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 78%;RECYCLED ACRYLIC - 9%;RECYCLED POLYESTER - 5%;RECYCLED WOOL - 4%;COTTON - 2%;POLYESTER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Original: $431.55
-65%$431.55
$151.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025101.6.0 |
| Pattern Name | Pulsar |
| Collection | Mod Muse |
| Width | 53" |
| Vert. Repeat | 28.3" |
| Horz. Repeat | 26.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SPUN VISCOSE - 78%;RECYCLED ACRYLIC - 9%;RECYCLED POLYESTER - 5%;RECYCLED WOOL - 4%;COTTON - 2%;POLYESTER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |














