6025114.611.0 | Palette Velvet, Canyon - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025114.611.0 |
| Pattern Name | Palette Velvet |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 10.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 31%;LINEN - 7% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025114.611.0 | Palette Velvet, Canyon - Donghia Fabric
6025114.611.0 | Palette Velvet, Canyon - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025114.611.0 |
| Pattern Name | Palette Velvet |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 10.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 31%;LINEN - 7% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025114.611.0 |
| Pattern Name | Palette Velvet |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 10.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 62%;COTTON - 31%;LINEN - 7% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |














