6025117.6.0 | Unparalleled, Flint - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025117.6.0 |
| Pattern Name | Unparalleled |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 82%;COTTON - 15%;VISCOSE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025117.6.0 | Unparalleled, Flint - Donghia Fabric
6025117.6.0 | Unparalleled, Flint - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025117.6.0 |
| Pattern Name | Unparalleled |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 82%;COTTON - 15%;VISCOSE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025117.6.0 |
| Pattern Name | Unparalleled |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 12" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 82%;COTTON - 15%;VISCOSE - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |














