70771 | Arches Embroidered Tape Wide, Red - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 70771 |
| Pattern Name | Arches Embroidered Tape Wide |
| Collection | Miles Redd |
| Width | 6" (15CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5.3" (13.5CM) |
| Vertical Repeat | 2/5" (6.6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

70771 | Arches Embroidered Tape Wide, Red - Schumacher Trim
70771 | Arches Embroidered Tape Wide, Red - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 70771 |
| Pattern Name | Arches Embroidered Tape Wide |
| Collection | Miles Redd |
| Width | 6" (15CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5.3" (13.5CM) |
| Vertical Repeat | 2/5" (6.6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 70771 |
| Pattern Name | Arches Embroidered Tape Wide |
| Collection | Miles Redd |
| Width | 6" (15CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5.3" (13.5CM) |
| Vertical Repeat | 2/5" (6.6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 75% COTTON, 25% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | 0 |























