71245 | Turkish Step, Biscuit - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71245 |
| Pattern Name | Turkish Step |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYESTER, 16% COTTON, 7% LINEN, 65% VISCOSE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




71245 | Turkish Step, Biscuit - Schumacher Fabric
71245 | Turkish Step, Biscuit - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71245 |
| Pattern Name | Turkish Step |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYESTER, 16% COTTON, 7% LINEN, 65% VISCOSE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71245 |
| Pattern Name | Turkish Step |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 12% POLYESTER, 16% COTTON, 7% LINEN, 65% VISCOSE |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














