71973 | Cusco Ikat, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71973 |
| Pattern Name | Cusco Ikat |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% COTTON, 40% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





71973 | Cusco Ikat, Green - Schumacher Fabric
71973 | Cusco Ikat, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71973 |
| Pattern Name | Cusco Ikat |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% COTTON, 40% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $304.50
-65%$304.50
$106.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 71973 |
| Pattern Name | Cusco Ikat |
| Collection | True Stripes |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Vertical Repeat | 12 1/2" (32CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 60% COTTON, 40% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
























