73597 | Tulum Casement, Mutli - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 73597 |
| Pattern Name | Tulum Casement |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% LINEN, 30% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




73597 | Tulum Casement, Mutli - Schumacher Fabric
73597 | Tulum Casement, Mutli - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 73597 |
| Pattern Name | Tulum Casement |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% LINEN, 30% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 73597 |
| Pattern Name | Tulum Casement |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 1/2" (22CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 70% LINEN, 30% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
























