74291 | Gatsby Tape, Gold - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74291 |
| Pattern Name | Gatsby Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% COTTON, 51% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




74291 | Gatsby Tape, Gold - Schumacher Trim
74291 | Gatsby Tape, Gold - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74291 |
| Pattern Name | Gatsby Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% COTTON, 51% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74291 |
| Pattern Name | Gatsby Tape |
| Collection | Rhythm In Motion |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/2" (24CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% COTTON, 51% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |























