74335 | Ogee Embroidered Tape, Seaglass - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74335 |
| Pattern Name | Ogee Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 63% COTTON, 37% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



74335 | Ogee Embroidered Tape, Seaglass - Schumacher Trim
74335 | Ogee Embroidered Tape, Seaglass - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74335 |
| Pattern Name | Ogee Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 63% COTTON, 37% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Embroidery |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 74335 |
| Pattern Name | Ogee Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 63% COTTON, 37% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Embroidery |























