75448 | Acanthus Tape, Sage - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75448 |
| Pattern Name | Acanthus Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 3 1/8" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



75448 | Acanthus Tape, Sage - Schumacher Trim
75448 | Acanthus Tape, Sage - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75448 |
| Pattern Name | Acanthus Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 3 1/8" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75448 |
| Pattern Name | Acanthus Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 3 1/8" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9 1/4" (23CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |























