75456 | Creeping Fern, Mimosa Glow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75456 |
| Pattern Name | Creeping Fern |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 11% ACRYLIC, 16% VISCOSE, 12% LINEN, 56% COTTON, 5% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




75456 | Creeping Fern, Mimosa Glow - Schumacher Fabric
75456 | Creeping Fern, Mimosa Glow - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75456 |
| Pattern Name | Creeping Fern |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 11% ACRYLIC, 16% VISCOSE, 12% LINEN, 56% COTTON, 5% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75456 |
| Pattern Name | Creeping Fern |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 26" (66CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 11% ACRYLIC, 16% VISCOSE, 12% LINEN, 56% COTTON, 5% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
























