75656 | Maracana Pom Tape, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75656 |
| Pattern Name | Maracana Pom Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4 1/2" (11CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% COTTON, 12% LINEN, 10% POLYESTER, 42% ACRYLIC |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



75656 | Maracana Pom Tape, Green - Schumacher Trim
75656 | Maracana Pom Tape, Green - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75656 |
| Pattern Name | Maracana Pom Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4 1/2" (11CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% COTTON, 12% LINEN, 10% POLYESTER, 42% ACRYLIC |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 75656 |
| Pattern Name | Maracana Pom Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4 1/2" (11CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% COTTON, 12% LINEN, 10% POLYESTER, 42% ACRYLIC |
| Country of Origin | CHINA |
| Country of Finish | CHINA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |























