76957 | Brimfield Tape, Terracotta - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76957 |
| Pattern Name | Brimfield Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



76957 | Brimfield Tape, Terracotta - Schumacher Trim
76957 | Brimfield Tape, Terracotta - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76957 |
| Pattern Name | Brimfield Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 76957 |
| Pattern Name | Brimfield Tape |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 7 1/4" (18CM) |
| Vertical Repeat | 1 3/4" (4CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% VISCOSE |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |























