79193 | Fremont Indoor/Outdoor, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79193 |
| Pattern Name | Fremont Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% ACRYLIC, 58% POLYPROPYLENE, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





79193 | Fremont Indoor/Outdoor, Brown - Schumacher Fabric
79193 | Fremont Indoor/Outdoor, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79193 |
| Pattern Name | Fremont Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% ACRYLIC, 58% POLYPROPYLENE, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79193 |
| Pattern Name | Fremont Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1" (3CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 10% ACRYLIC, 58% POLYPROPYLENE, 32% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














