79291 | Palomar Hand Woven Brocade, Toffee - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79291 |
| Pattern Name | Palomar Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/2" (50CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



79291 | Palomar Hand Woven Brocade, Toffee - Schumacher Fabric
79291 | Palomar Hand Woven Brocade, Toffee - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79291 |
| Pattern Name | Palomar Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/2" (50CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |
Original: $1,344.00
-65%$1,344.00
$470.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79291 |
| Pattern Name | Palomar Hand Woven Brocade |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 19" (48CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 19" (48CM) |
| Vertical Repeat | 19 1/2" (50CM) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | GUATEMALA |
| Country of Finish | GUATEMALA |
| Color | Brown |
| Theme | Ethnic |














