79313 | Lula Embroidered Tape, Blue - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79313 |
| Pattern Name | Lula Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




79313 | Lula Embroidered Tape, Blue - Schumacher Trim
79313 | Lula Embroidered Tape, Blue - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79313 |
| Pattern Name | Lula Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79313 |
| Pattern Name | Lula Embroidered Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 7 5/8" (19CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 80% LINEN, 20% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |























