79333 | Solana Stripe Indoor/Outdoor, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79333 |
| Pattern Name | Solana Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14" (36CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYOLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




79333 | Solana Stripe Indoor/Outdoor, Green - Schumacher Fabric
79333 | Solana Stripe Indoor/Outdoor, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79333 |
| Pattern Name | Solana Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14" (36CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYOLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79333 |
| Pattern Name | Solana Stripe Indoor/Outdoor |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 14" (36CM) |
| Vertical Repeat | 11" (28CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% POLYOLEFIN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
























