79723 | Obi Tape, Cedar - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79723 |
| Pattern Name | Obi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% VISCOSE, 64% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




79723 | Obi Tape, Cedar - Schumacher Trim
79723 | Obi Tape, Cedar - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79723 |
| Pattern Name | Obi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% VISCOSE, 64% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $94.50
-65%$94.50
$33.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79723 |
| Pattern Name | Obi Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 2 1/4" (6CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 36% VISCOSE, 64% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |























