79966 | Hurdles Performance, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79966 |
| Pattern Name | Hurdles Performance |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 24% COTTON, 29% NYLON, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Cheic and Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




79966 | Hurdles Performance, Terracotta - Schumacher Fabric
79966 | Hurdles Performance, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79966 |
| Pattern Name | Hurdles Performance |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 24% COTTON, 29% NYLON, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Cheic and Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 79966 |
| Pattern Name | Hurdles Performance |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 3/4" (7CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% VISCOSE, 24% COTTON, 29% NYLON, 16% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Cheic and Modern |
























