8012137.513.0 | Le Lac Border, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012137.513.0 |
| Pattern Name | Le Lac Border |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8012137.513.0 | Le Lac Border, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
8012137.513.0 | Le Lac Border, Le Jardin Chinois - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012137.513.0 |
| Pattern Name | Le Lac Border |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $436.28
-65%$436.28
$152.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8012137.513.0 |
| Pattern Name | Le Lac Border |
| Collection | Le Jardin Chinois |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |


















