8025100.195.0 | Le Dragon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025100.195.0 |
| Pattern Name | Le Dragon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Bronze |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025100.195.0 | Le Dragon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
8025100.195.0 | Le Dragon Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025100.195.0 |
| Pattern Name | Le Dragon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Bronze |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025100.195.0 |
| Pattern Name | Le Dragon Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 26.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 78%;POLYESTER - 22% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Bronze |
| Theme | Modern Chinoiserie |











