8025105.195.0 | Marais Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025105.195.0 |
| Pattern Name | Marais Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 13" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 79%;POLYESTER - 21% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Flamestitch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025105.195.0 | Marais Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
8025105.195.0 | Marais Velvet, Galerie Velvets - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025105.195.0 |
| Pattern Name | Marais Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 13" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 79%;POLYESTER - 21% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Flamestitch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025105.195.0 |
| Pattern Name | Marais Velvet |
| Collection | Galerie Velvets |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 4.5" |
| Horz. Repeat | 13" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 79%;POLYESTER - 21% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Flamestitch |











