8025118.55.0 | Sierre Emb, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Brunschwig & Fils Fabric Pattern 8025118.55.0 pattern name Sierre Emb from the collection Grand Voyage. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025118.55.0 |
| Pattern Name | Sierre Emb |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 24.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 22%;COTTON - 12%;POLYESTER - 9% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025118.55.0 | Sierre Emb, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
8025118.55.0 | Sierre Emb, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Brunschwig & Fils Fabric Pattern 8025118.55.0 pattern name Sierre Emb from the collection Grand Voyage. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025118.55.0 |
| Pattern Name | Sierre Emb |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 24.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 22%;COTTON - 12%;POLYESTER - 9% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |
$104.19
Original: $297.68
-65%8025118.55.0 | Sierre Emb, Grand Voyage - Brunschwig & Fils Fabric—
$297.68
$104.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Brunschwig & Fils Fabric Pattern 8025118.55.0 pattern name Sierre Emb from the collection Grand Voyage. Swatches available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025118.55.0 |
| Pattern Name | Sierre Emb |
| Collection | Grand Voyage |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 24.8" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 57%;VISCOSE - 22%;COTTON - 12%;POLYESTER - 9% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | 0 |


















