8025128.5.0 | Ponchette Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025128.5.0 |
| Pattern Name | Ponchette Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 19" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;COTTON - 26%;NYLON - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025107 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025128.5.0 | Ponchette Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
8025128.5.0 | Ponchette Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025128.5.0 |
| Pattern Name | Ponchette Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 19" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;COTTON - 26%;NYLON - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025107 |
Original: $256.73
-65%$256.73
$89.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025128.5.0 |
| Pattern Name | Ponchette Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 19" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 65%;COTTON - 26%;NYLON - 9% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025107 |


















