8025129.153.0 | Loring Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025129.153.0 |
| Pattern Name | Loring Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 20.5" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025108 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

8025129.153.0 | Loring Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
8025129.153.0 | Loring Print, Jardin De Maclot - Brunschwig & Fils Fabric
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025129.153.0 |
| Pattern Name | Loring Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 20.5" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025108 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | 8025129.153.0 |
| Pattern Name | Loring Print |
| Collection | Jardin De Maclot |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 20.5" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING P8025108 |


















