80434 | Lilla Embroidery, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80434 |
| Pattern Name | Lilla Embroidery |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 15" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 32% COTTON, 20% SPUN VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




80434 | Lilla Embroidery, Ochre - Schumacher Fabric
80434 | Lilla Embroidery, Ochre - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80434 |
| Pattern Name | Lilla Embroidery |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 15" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 32% COTTON, 20% SPUN VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Botanical |
Original: $252.00
-65%$252.00
$88.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80434 |
| Pattern Name | Lilla Embroidery |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 15" (38CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 48% LINEN, 32% COTTON, 20% SPUN VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Tan |
| Theme | Botanical |


















