80884 | Knotted Trellis Tape, White On White - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 1 Yard Minimum
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80884 |
| Pattern Name | Knotted Trellis Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/4" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 5/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 0.5 |
| Content | 27% LINEN, 73% Cotton, 10% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | White |
| Theme | Trellis |
Purchase Schumacher Trim SKU 80884 pattern name Knotted Trellis Tape color name White On White from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this impressive Trim. With a striking trellis motif composed of densely stitched embroidery, Knotted Trellis Tape adds gorgeous dimension to pillows, upholstery and curtains. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





80884 | Knotted Trellis Tape, White On White - Schumacher Trim
80884 | Knotted Trellis Tape, White On White - Schumacher Trim
Priced Per Yard. 1 Yard Minimum
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80884 |
| Pattern Name | Knotted Trellis Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/4" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 5/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 0.5 |
| Content | 27% LINEN, 73% Cotton, 10% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | White |
| Theme | Trellis |
Purchase Schumacher Trim SKU 80884 pattern name Knotted Trellis Tape color name White On White from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this impressive Trim. With a striking trellis motif composed of densely stitched embroidery, Knotted Trellis Tape adds gorgeous dimension to pillows, upholstery and curtains. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 1 Yard Minimum
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 80884 |
| Pattern Name | Knotted Trellis Tape |
| Collection | Perennial Favorite Trims |
| Width | 3 1/4" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 3 5/8" (9CM) |
| Minimum Order Quantity | 0.5 |
| Content | 27% LINEN, 73% Cotton, 10% SPUN POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | White |
| Theme | Trellis |
Purchase Schumacher Trim SKU 80884 pattern name Knotted Trellis Tape color name White On White from the collection Perennial Favorite Trims. Enjoy this impressive Trim. With a striking trellis motif composed of densely stitched embroidery, Knotted Trellis Tape adds gorgeous dimension to pillows, upholstery and curtains. Cuttings are available online. Fast Shipping Mahone's Trim has been family owned in Lynchburg Va since 1969.























