82183 | Benson Stripe Epingle, Chestnut Rose - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82183 |
| Pattern Name | Benson Stripe Epingle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% POLYESTER, 92% COTTON |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




82183 | Benson Stripe Epingle, Chestnut Rose - Schumacher Fabric
82183 | Benson Stripe Epingle, Chestnut Rose - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82183 |
| Pattern Name | Benson Stripe Epingle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% POLYESTER, 92% COTTON |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82183 |
| Pattern Name | Benson Stripe Epingle |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1 3/8" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 8% POLYESTER, 92% COTTON |
| Country of Origin | BELGIUM |
| Country of Finish | BELGIUM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














