82382 | Jessen Alpaca Stripe, Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82382 |
| Pattern Name | Jessen Alpaca Stripe |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% ALPACA, 28% COTTON, 26% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




82382 | Jessen Alpaca Stripe, Natural - Schumacher Fabric
82382 | Jessen Alpaca Stripe, Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82382 |
| Pattern Name | Jessen Alpaca Stripe |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% ALPACA, 28% COTTON, 26% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 82382 |
| Pattern Name | Jessen Alpaca Stripe |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 10 3/4" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 46% ALPACA, 28% COTTON, 26% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























