83123 | Animali, Moss - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83123 |
| Pattern Name | Animali |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 3/4" (68CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% SILK, 38% VISCOSE, 44% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





83123 | Animali, Moss - Schumacher Fabric
83123 | Animali, Moss - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83123 |
| Pattern Name | Animali |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 3/4" (68CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% SILK, 38% VISCOSE, 44% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |
Original: $521.50
-65%$521.50
$182.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83123 |
| Pattern Name | Animali |
| Collection | A Country Life |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 26 3/4" (68CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 18% SILK, 38% VISCOSE, 44% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Green |
| Theme | Animal Skin |
























