83254 | Beau Cotton Linen Moire, Crimson - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83254 |
| Pattern Name | Beau Cotton Linen Moire |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/8" (0CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 86% COTTON, 16% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Moire |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




83254 | Beau Cotton Linen Moire, Crimson - Schumacher Fabric
83254 | Beau Cotton Linen Moire, Crimson - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83254 |
| Pattern Name | Beau Cotton Linen Moire |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/8" (0CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 86% COTTON, 16% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Moire |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 83254 |
| Pattern Name | Beau Cotton Linen Moire |
| Collection | Patterson Flynn |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/8" (0CM) |
| Vertical Repeat | 1/8" (0CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 86% COTTON, 16% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Moire |
























