84122 | Kalido Velvet, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84122 |
| Pattern Name | Kalido Velvet |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 3/8" (14CM) |
| Vertical Repeat | 4 3/8" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% VISCOSE, 39% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




84122 | Kalido Velvet, Oat - Schumacher Fabric
84122 | Kalido Velvet, Oat - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84122 |
| Pattern Name | Kalido Velvet |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 3/8" (14CM) |
| Vertical Repeat | 4 3/8" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% VISCOSE, 39% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Original: $287.00
-65%$287.00
$100.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84122 |
| Pattern Name | Kalido Velvet |
| Collection | A Rum Fellow |
| Width | 55 1/2" (141CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 3/8" (14CM) |
| Vertical Repeat | 4 3/8" (11CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% VISCOSE, 39% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
























