84322 | Miramar Indoor/Outdoor Velvet, Cadet - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84322 |
| Pattern Name | Miramar Indoor/Outdoor Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 51" (130CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER COTTON, 20% POLYESTER, 38% POLYETHYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




84322 | Miramar Indoor/Outdoor Velvet, Cadet - Schumacher Fabric
84322 | Miramar Indoor/Outdoor Velvet, Cadet - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84322 |
| Pattern Name | Miramar Indoor/Outdoor Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 51" (130CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER COTTON, 20% POLYESTER, 38% POLYETHYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Original: $269.50
-65%$269.50
$94.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84322 |
| Pattern Name | Miramar Indoor/Outdoor Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 51" (130CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER COTTON, 20% POLYESTER, 38% POLYETHYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |


















