84520 | La Liberte Americaine Toile, Multiverse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84520 |
| Pattern Name | La Liberte Americaine Toile |
| Collection | Richard Saja |
| Width | 47 1/2" (121CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 47 1/2" (121CM) |
| Vertical Repeat | 70 3/4" (180CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% COTTON, 59% LINEN |
| Country of Origin | THAILAND |
| Country of Finish | THAILAND |
| Color | Multi Color |
| Theme | Toile |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






84520 | La Liberte Americaine Toile, Multiverse - Schumacher Fabric
84520 | La Liberte Americaine Toile, Multiverse - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84520 |
| Pattern Name | La Liberte Americaine Toile |
| Collection | Richard Saja |
| Width | 47 1/2" (121CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 47 1/2" (121CM) |
| Vertical Repeat | 70 3/4" (180CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% COTTON, 59% LINEN |
| Country of Origin | THAILAND |
| Country of Finish | THAILAND |
| Color | Multi Color |
| Theme | Toile |
Original: $924.00
-65%$924.00
$323.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84520 |
| Pattern Name | La Liberte Americaine Toile |
| Collection | Richard Saja |
| Width | 47 1/2" (121CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 47 1/2" (121CM) |
| Vertical Repeat | 70 3/4" (180CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 41% COTTON, 59% LINEN |
| Country of Origin | THAILAND |
| Country of Finish | THAILAND |
| Color | Multi Color |
| Theme | Toile |
























