84800 | Edison Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84800 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




84800 | Edison Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
84800 | Edison Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84800 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84800 |
| Pattern Name | Edison Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Geometric |
























