84820 | Jacobean Garden Velvet, Mulberry & Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84820 |
| Pattern Name | Jacobean Garden Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 38 3/4" (98CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 93% COTTON, 7% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






84820 | Jacobean Garden Velvet, Mulberry & Leaf - Schumacher Fabric
84820 | Jacobean Garden Velvet, Mulberry & Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84820 |
| Pattern Name | Jacobean Garden Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 38 3/4" (98CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 93% COTTON, 7% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84820 |
| Pattern Name | Jacobean Garden Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 26" (66CM) |
| Vertical Repeat | 38 3/4" (98CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 93% COTTON, 7% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
























