84870 | Cunard Strié Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84870 |
| Pattern Name | Cunard Strie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 22% COTTON, 56% VISCOSE |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




84870 | Cunard Strié Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
84870 | Cunard Strié Velvet, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84870 |
| Pattern Name | Cunard Strie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 22% COTTON, 56% VISCOSE |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84870 |
| Pattern Name | Cunard Strie Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 50" (127CM)" |
| Match | STRIPE |
| Horizontal Repeat | 6 1/2" (17CM) |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 22% COTTON, 56% VISCOSE |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























