84890 | Trianon Cut Velvet, Jardin - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84890 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 74% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



84890 | Trianon Cut Velvet, Jardin - Schumacher Fabric
84890 | Trianon Cut Velvet, Jardin - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84890 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 74% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84890 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 26% POLYESTER, 74% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
























