84891 | Trianon Cut Velvet, Bisque - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84891 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% COTTON, 26% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



84891 | Trianon Cut Velvet, Bisque - Schumacher Fabric
84891 | Trianon Cut Velvet, Bisque - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84891 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% COTTON, 26% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 84891 |
| Pattern Name | Trianon Cut Velvet |
| Collection | Timothy Corrigan |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 2" (5CM) |
| Vertical Repeat | 2" (5CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 74% COTTON, 26% POLYESTER |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














