85089 | Great Basin Sheer, Maize - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85089 |
| Pattern Name | Great Basin Sheer |
| Collection | Perfect Basics: Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85089 | Great Basin Sheer, Maize - Schumacher Fabric
85089 | Great Basin Sheer, Maize - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85089 |
| Pattern Name | Great Basin Sheer |
| Collection | Perfect Basics: Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |
Original: $171.50
-65%$171.50
$60.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85089 |
| Pattern Name | Great Basin Sheer |
| Collection | Perfect Basics: Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | 0 |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% SOLUTION DYED ACRYLIC |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Solid |
























