85130 | Bonneville Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85130 |
| Pattern Name | Bonneville Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 43" (109CM) |
| Vertical Repeat | 49" (124CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 3% WOOL, 58% LINEN, 10% POLY COTTON, 8% POLYESTER, 19% COTTON, 2% POLYAMIDE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85130 | Bonneville Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
85130 | Bonneville Sheer, Ivory - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85130 |
| Pattern Name | Bonneville Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 43" (109CM) |
| Vertical Repeat | 49" (124CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 3% WOOL, 58% LINEN, 10% POLY COTTON, 8% POLYESTER, 19% COTTON, 2% POLYAMIDE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85130 |
| Pattern Name | Bonneville Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 129" (327CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 43" (109CM) |
| Vertical Repeat | 49" (124CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 3% WOOL, 58% LINEN, 10% POLY COTTON, 8% POLYESTER, 19% COTTON, 2% POLYAMIDE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
























