85140 | Bryce Sheer, Birch - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85140 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 13% POLYESTER, 87% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85140 | Bryce Sheer, Birch - Schumacher Fabric
85140 | Bryce Sheer, Birch - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85140 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 13% POLYESTER, 87% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85140 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 13% POLYESTER, 87% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
























