85141 | Bryce Sheer, Maple - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85141 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% COTTON, 13% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





85141 | Bryce Sheer, Maple - Schumacher Fabric
85141 | Bryce Sheer, Maple - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85141 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% COTTON, 13% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85141 |
| Pattern Name | Bryce Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 55" (140CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 22" (56CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 87% COTTON, 13% POLYESTER |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














