85151 | Jensen Sheer, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85151 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% COTTON, 50% POLYESTER, 9% VISCOSE, 20% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85151 | Jensen Sheer, Neutral - Schumacher Fabric
85151 | Jensen Sheer, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85151 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% COTTON, 50% POLYESTER, 9% VISCOSE, 20% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85151 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 21% COTTON, 50% POLYESTER, 9% VISCOSE, 20% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
























