85152 | Jensen Sheer, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85152 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% VISCOSE, 20% LINEN, 50% POLYESTER, 21% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85152 | Jensen Sheer, Brown - Schumacher Fabric
85152 | Jensen Sheer, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85152 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% VISCOSE, 20% LINEN, 50% POLYESTER, 21% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |
Original: $136.50
-65%$136.50
$47.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85152 |
| Pattern Name | Jensen Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 29 1/4" (74CM) |
| Vertical Repeat | 40 7/8" (104CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 9% VISCOSE, 20% LINEN, 50% POLYESTER, 21% COTTON |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Geometric |














