85161 | Sea Drift Sheer, Java & Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85161 |
| Pattern Name | Sea Drift Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 115" (292CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 14% VISCOSE, 44% COTTON, 28% POLYESTER, 14% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85161 | Sea Drift Sheer, Java & Natural - Schumacher Fabric
85161 | Sea Drift Sheer, Java & Natural - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85161 |
| Pattern Name | Sea Drift Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 115" (292CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 14% VISCOSE, 44% COTTON, 28% POLYESTER, 14% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85161 |
| Pattern Name | Sea Drift Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 115" (292CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 1/4" (1CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 14% VISCOSE, 44% COTTON, 28% POLYESTER, 14% LINEN |
| Country of Origin | TURKEY |
| Country of Finish | TURKEY |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














