85382 | Bonaparte Tape, Neutral - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85382 |
| Pattern Name | Bonaparte Tape |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 15% LINEN, 15% SPUN POLYESTER, 70% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



85382 | Bonaparte Tape, Neutral - Schumacher Trim
85382 | Bonaparte Tape, Neutral - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85382 |
| Pattern Name | Bonaparte Tape |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 15% LINEN, 15% SPUN POLYESTER, 70% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85382 |
| Pattern Name | Bonaparte Tape |
| Collection | Mary Mcdonald |
| Width | 3" (8CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 1" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 15% LINEN, 15% SPUN POLYESTER, 70% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Neutral |
| Theme | Geometric |























