85420 | Stripe & Dot Hand Block Trim, Pink - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85420 |
| Pattern Name | Stripe & Dot Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85420 | Stripe & Dot Hand Block Trim, Pink - Schumacher Trim
85420 | Stripe & Dot Hand Block Trim, Pink - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85420 |
| Pattern Name | Stripe & Dot Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85420 |
| Pattern Name | Stripe & Dot Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 3 1/2" (9CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 3 1/2" (9CM) |
| Vertical Repeat | 1/2" (1CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Pink |
| Theme | Stripes |























