85431 | Arya Stripe Hand Block Trim, Gold - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85431 |
| Pattern Name | Arya Stripe Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85431 | Arya Stripe Hand Block Trim, Gold - Schumacher Trim
85431 | Arya Stripe Hand Block Trim, Gold - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85431 |
| Pattern Name | Arya Stripe Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85431 |
| Pattern Name | Arya Stripe Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 2 1/2" (6CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 2 1/2" (6CM) |
| Vertical Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |























