85440 | Poppy Hand Block Trim, Blue - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85440 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




85440 | Poppy Hand Block Trim, Blue - Schumacher Trim
85440 | Poppy Hand Block Trim, Blue - Schumacher Trim
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85440 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 85440 |
| Pattern Name | Poppy Hand Block Trim |
| Collection | Molly Mahon |
| Width | 4" (10CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 4" (10CM) |
| Vertical Repeat | 4" (10CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Blue |
| Theme | Floral |























